Μονάδα Αγγειογράφου και Παιδοχειρουργικής του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου της Αλεξανδρούπολης, χάρη στην εξαιρετική συνεργασία των γιατρών και του νοσηλευτικού προσωπικού , έκαναν Διαδερμική παρακέντηση και αναρρόφηση ευ μεγέθους κύστης διαστάσεων 6-7 εκ.ωοθηκης σε νεογνά 2 και 8 ημερών .
![](https://pameevro.gr/wp-content/uploads/2023/06/355012176_10224478487657424_5847789343183785675_n-225x300.jpg)
![](https://pameevro.gr/wp-content/uploads/2023/06/356631517_10224478488257439_59827103193846822_n-300x225.jpg)
![](https://pameevro.gr/wp-content/uploads/2023/06/356619118_10224478487137411_5521244344622803432_n-300x225.jpg)
Οι κύστες είχαν μάλιστα διαγνωστεί κατά τον προγεννητικό έλεγχο και χαίρουν άκρας υγείας!
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στο ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό του ΠΓΝΑ, που καθημερινά καταφέρνουν θαύματα κι ας μη δημοσιοποιούνται !
Σας ευχαριστούμε !